עיצוב פנים מודרני מתאפיין בקווים נקיים, במינימליזם, בטקסטורות מיוחדות, צבעים סולידיים ובחללים מוארים ופתוחים. כמובן, שבכדי שעולם האפשרויות בעיצוב פנים מודרני הינו רחב במיוחד ומותאם על ידי המעצב לדרישות, לצרכים ולהעדפות של הלקוחות שלו.
כמובן, שלצד ההקפדה על המודרניות ובחירת האלמנטים העיצוביים האופנתיים והחמים ביותר, מושם דגש משמעותי על נושא של הפונקציונאליות – הרהיטים והאקססוריז אשר יהוו חלק מעיצוב הפנים חייבים להיות נוחים לשימוש ומתאימים בצורה האופטימאלית לשימוש בני הבית.
עיצוב פנים מודרני המותאם לכל חלל
עיצוב פנים מודרני, שם דגש על מינימליזם וזה נכון ככלל, אך יחד עם זאת, העיצוב המודרני יבוא לידי ביטוי בצורה מעט שונה בכל אחד מהחללים או החדרים של הבית – כמובן, שחשוב שהעיצוב של כל אחד מהחדרים יתכתב עם העיצוב בחללים ובחדרים האחרים באותו הבית – באמצעות תכנון מקדים מקיף, תוך הבנת מלוא הצרכים של בני הבית, ניתן יהיה להשיג את התוצאה המושלמת אשר תבוא לידי ביטוי גם בעיצוב מרשים וגם בפונקציונאליות.
  • סלון – יצירת קומפוזיציות גאומטריות ייחודיות ומעניינות. חלוקה של החלל לאזורים שונים בהתאם לשימוש המיועד עבור כל אזור. שילוב של כריות צבעוניות ואביזרים קטנים אחרים אשר אמורים להוסיף צבע לעיצוב, שילוב של טפטים סולידיים אשר ישתלבו עם העיצוב הכללי.
  • חדר שינה – בעיצוב פנים מודרני של חדר שינה, המיטה אמורה להיות המרכז והאווירה בחדר אמורה להיות אינטימית וסולידית. שימוש בקווים ישרים, בחירה של גוונים בהירים כמו לבן ואפור, שימוש בטפטים בעלי אותם גוונים.
  • מטבח – גם בחלל זה, מומלץ לשמור על עיצוב נקי ועל קווים ישרים. מטבח בעיצוב פנים מודרני, אמור להיות פונקציונאלי ולכלול אלמנטים רבים אשר יאפשרו שימוש נוח ונעים – יחד עם זאת האלמנטים לא יבלטו בחלל ונוכחתם תהיה מרומזת או מוסתר ביחידות האחסון.
  • חדר אמבטיה – קווים נקיים, צבעים סולידיים, אלמנטים מזכוכית – מראה ואופציה לשילוב דלת מזכוכית. כיורים המתאפיינים במראה חדשני וייחודי.
חדשנות היא שם המשחק
בכדי לעצב דירה, משרד או כל חלל אחר בסגנון מודרני, על המעצב להיות מעודכן בטרנדים העיצוביים העולמיים. המעצב אמור להבין מי הם הלקוחות שלו, מהם הצרכים, הדרישות והרצונות שלהם ובהתאם לכל הידע אשר ברשותו לגשת למלאכת תכנון העיצוב.
עיצוב פנים מודרני עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים, בצבעים נקיים ובאלמנטים פשוטים – תוך דגש על השילוב ביניהם. כאשר התוצאה הסופית אמורה להיות  קלאסית ונקייה אך יחד עם זאת גם מרימה, מעוררת התפעלות ומרשימה.