מידע חשוב על עיצוב פנים כפרי

אם אתם טיפוסים שמחוברים לטבע, טיפוסים אינטימיים ורומנטיים, כאלו שאוהבים חמימות ומשפחתיות עיצוב פנים כפרי יכול להתאים לכם. הבית הוא המקום בו אנו אמורים להרגיש הכי נוח, וככזה הוא חייב להתאים למי שאנחנו לסגנון שלנו. עיצוב פנים כפרי מתחיל כבר מסביב לבית מה שאומר תריסים עשויים מעץ, דלת כניסה מעץ וחיפויי אבן על הקירות החיצוניים, וכמובן אם יש גינה פרטית אז ריהוט גינה כפרי. עיצוב פנים כפרי הוא אמירה, הוא חיבור לטבע ולשורשים, ואין ספק שעיצוב רגוע ומרגיע כזה משפיע על הנפש.

מקורות עיצוב הפנים הכפרי

המקור של עיצוב פנים כפרי מגיע מארצות הברית ומאירופה ובעיקר מהבתים הישנים ששם. הבנייה בעבר במקומות הללו הייתה מבוססת על משאבי טבע קיימים, ונעשה שימשו רב בחומרי גלם קיימים במצבם, והעיבוד היה ידני. אי לכך החומרים העיקריים בהם נעשה שימוש בעיצוב פנים כפרי הינם: אבן טבעית, סוגים שונים של עץ טבעי, פרופילי ברזל וטקסטיל. ככל שעוברות השנים העיבוד והחומרים הם פחות טבעיים, בעיקר בגלל השימוש בטכנולוגיה המתקדמת, אך הבסיס נשאר אותו הדבר – כמה שיותר טבע וכמה שיותר פשוט ואותנטי.

מטבחים כפריים

המטבח הוא קודש הקודשים בבתים רבים, וככזה הוא חייב להיות מעוצב בתשומת לב רבה. העיצוב הכפרי במטבח משלב בתוכו חיפויי קיר מאבן טבעית, יחד עם ארונות ורהיטים אחרים מעץ. גם על הארונות וגם על הקיר ישולבו בדרך כלל אלמנטים דקורטיביים או צמחיה, ודלתות הארונות יכללו עיטורים ופיתוחים.

סלון כפרי

הסלון הוא מרכז הבית וככזה הוא חייב להיות נוח ונעים הן לדיירים עצמם והן לאורחים. עיצוב פנים כפרי בסלון יכלול לבנים בצבעים משתנים ובגוונים חמים. הישיבה תהיה על מערכת מעור “דהוי” או מטקסטיל, יחד עם כריות בטקסטורות שונות. הארונות ושאר הריהוט שבו יהיו בעיקר מעץ, עם נגיעות של זכוכית ומתכת ושטיח צבעוני ש”ימסגר” את האזור עליו הוא יונח.

חדר שינה כפרי

בחדר השינה האינטימיות היא החשובה מכל, ולכן האלמנטים שבו יהיו מעץ משולב עם טקסטורות של בד טבעי, ואת הרצפה מומלץ לחפות בפרקט מחמם.

בית עם עיצוב פנים כפרי הוא בית שמשדר משהו אחר ממה שמקובל, משהו נעים וחמים, ביתי ואישי וכמובן מזמין. את עיצוב הבית כדאי לתכנן עם מעצבת בעלת ניסיון, שנקודת המבט שלה יכולה להוסיף המון, וכמובן אחת שיודעת איפה למצוא את כל האלמנטים הללו כמו גם אחרים, ולהשיג אותם במחיר שעומד בתקציב.