עיצוב עסקים הוא תחום מורכב ומאתגר בו קיימת תחרותיות רבה ולכן רצוי להעז ולהיפתח לעיצוב חדשני ומרתק. כשאנו ניגשים לעצב את העסק שלנו בין אם מדובר בשיפוץ עסק קיים ובין אם מדובר בעיצוב עסק חדש. חשוב שנכין לעצמנו רשימת מטרות אותן אנו מעוניינים להשיג , מעין רשימת מכולת של מה חשוב יותר ומה פחות.

עיצוב עסקים פרויקטים לדוגמה

עיצוב משרדים
עיצוב משרדים

עיצוב משרד יעשה בצורה נכונה רק אם נתחיל ברשימה של מספר העובדים, מהו התפקיד של כל אחד מהם,
מי מתקשר עם מי בדחיפות גבוהה, אלו מחלקות צריכות להיות קרובות ואלו מחלקות עדיף שלא יהיה ביניהן קשר פיזי רציף.
לאחר שהבנו את הנתונים האלו, ניגש קודם לחלוקת ותכנון החלל :
מיקום חדרי המשרד השונים, מיקום הקבלה וחדר הישיבות ,מיקום חדרי השירותים והמטבח ,מיקום חדרי המנכלים ושאר הפונקציות הנדרשות.

לאחר שסיימנו עם החלק הפונקציונלי נוכל לגשת לעיצוב המשרד ולהתרכז בחומריות ובצבעוניות שלו. כמובן שאלו תלויים בסוג המשרד, במה הוא עוסק, אלו שירותים הוא מספק, מהם טווחי הגילאים של העובדים בו , מיהם הלקוחות שמגיעים אליו, מה הוא רוצה לשדר. חשוב לזכור שבמקביל לכל מה שהוזכר בפסקה הקודמת, חשוב מאוד להתייחס למיתוג המשרד ולצבעי הלוגו שלו ולשלבם באופן בולט בעיצוב הפנים של החלל.


עיצוב חנויות
עיצוב חנויות

עיצוב חנות הוא תהליך מרתק , כיפי ויצירתי. זהו המקום להראות תעוזה ומקוריות בכדי למשוך את הקונים ולייצר אווירה כיפית ומזמינה.

תהליך העיצוב כולל בתוכו כמובן את תהליך התכנון בו ממוקמת כל פונקציה במקום המתאים לה ביותר בחלל תוך כדי יצירת זרימה נכונה בין כל אחת ואחת מהפונקציות. הריהוט , מתקני התצוגה ושאר האלמנטים ייבחרו כמובן על פי סוג החנות ויעוצבו במקרים רבים במיוחד עבור החנות ובהתאמה למידות ולמיקומים השונים. עיצוב מתקנים אלו הינו תהליך חשוב שעוזר לשמור על ייחודיות ושונות משאר החנויות . כמו כן, בחירת הצבעוניות ,החומריות והשילוב ביניהם ייעשה בצורה מקורית ומגוונת ויתרמו לעיצוב חנות מיוחדת ובלתי נשכחת.


עיצוב בתי קפה
עיצוב בתי קפה

תחילתו של תכנון ועיצוב בית קפה צריך להבנות על מיקום אסטרטגי ותפריט טוב . בלי שני אילו , לא משנה כמה יפה יהיה המקום, אנשים לא יחזרו לשם או לא יגיעו מלכתחילה. כשאנו מדברים על מיקום, אין הכוונה שתשבו בלב ליבה של תל-אביב. בית קפה יכול להיות ממוקם גם במרכז של שכונה מסוימת בפרבר עירוני כשהוא משרת את באי ודיירי השכונה . זהו עסק שנבנה בעיקר על לקוחות חוזרים שנהנו מהחוויה ומהאוכל ונהנים לשבת שם גם סתם כדי להעביר זמן פנוי.

הקונספט בו יעוצב בית הקפה צריך להיבחר בקפידה. רצוי לשלב בו אלמנטים חמימים שיתנו אווירה ביתית ויגרמו לאנשים להרגיש בו בנוח , כדאי לנסות ליצור פינות ישיבה שונות שמזכירות ישיבה סלונית וביתית, לשלב ריהוט שאינו אחיד לגמרי ואינו עשוי מחומרים קרים ומתכתיים אלא יותר ללכת על כיוון העץ והצבעים החמים יותר. אין צורך לייצר אווירה דרמטית מידי או לייצר עיצוב נועז מדי מכיוון שסגנון זה עלול לפגוע ביצירת אוירה נינוחה ומרגיעה ולהבריח את הלקוחות.


עיצוב דוכנים
עיצוב דוכנים

עיצוב דוכני מכירה הינו תהליך כיפי ומאתגר. לרוב מדובר בעיצוב דוכן בקניון ואנו נקבל שטח מוגדר עם מידות מדויקות עבור הדוכן ונמקם את כל הפונקציות הרצויות במתחם זה.

הנהלת הקניון , תאשר לנו את התכניות ואת ההדמיות של הדוכן הן מבחינה עיצובית והן מבחינה בטיחותית ורק לאחר מכן ניגש להכין את כל תכניות העבודה עבור אנשי המקצוע שלרוב יהיו נגרים . רוב הדוכנים ייבנו מעץ מכיוון שזהו החומר הזול ביותר ובעל גמישות מבחינה עיצובית .

הקונספט על פיו יעוצב הדוכן ייבחר על פי המוצרים שיימכרו בו ועל פי המיתוג אותו נייצר , למעט מקרים בהם כבר קיים לוגו , כמו לדוגמא חברת תכשיטים גדולה הקיימת בשוק ומשיקה כעת גם דוכני מכירה לקניונים.

חשוב לייצר דוכן מקורי ומושך מבחינה עיצובית. כזה שלא נראה כמותו ולהיזהר מלהדמות לדוכנים אחרים וזאת על מנת לייצר מותג ייחודי עבור המוצרים אותם אנו מוכרים ולהטמיע אותו בזיכרון הלקוחות.


עיצוב מספרות
עיצוב מספרות

עיצוב מספרה יתרכז לרוב בשם המותג שזהו בעצם הספר/ית המוביל/ה, אותו הוא מייצג. לכן חשוב מאוד שיתוף פעולה עם הלקוח ויצירת מקום שיקלע לטעמו שכן המקום מייצג אותו עצמו והלקוחות שמגיעים אליו באים בעקבות השם שלו ובגלל יכולת עיצוב השיער האישית שלו וחשוב שהיצירה והטעם שלו יעטפו אותם בהיכנסם למספרה.

באופן כללי, מספרה צריכה לשדר אסטטיות וניקיון, חשוב לבחור למשל ריצוף שלא רואים עליו כל שערה שנקצצה או נשרה, רצוי להשתמש בשילוב של צבעים וחומרים שייצרו עניין ושלא יחשיכו את המקום. כמובן שהתאורה חשובה לא פחות ביצירת אווירה נכונה ובהארת הלקוחות בהביטם במראה בצורה המחמיאה להם ביותר.


עיצוב מסעדות
עיצוב מסעדות

עיצוב חלל מסעדה יתחיל בתכנון וחלוקת החלל לאזורים שונים על פי דרישות רישיון העסק. חשוב מאוד להתחשב בדרישות אלו על מנת להימנע מבעיות בעתיד ומשינויים שידרשו על ידי הרשויות.

לאחר שחילקנו את החלל לאזורים העיקריים: מטבח, מחסן, שירותים, בר ואזור ישיבה , אפשר להתחיל לעצב

ולהתרכז בחומריות ובצבעוניות של המקום. שני אלה ייקבעו על פי הקונספט המתאים ביותר למזון הנמכר במסעדה ולאזור בו יושבת המסעדה. חשוב שנבין מה אנחנו רוצים לשדר. האם זו מסעדה מפוארת, מסעדת פועלים או מסעדה אסייתית. כמובן שקיימים עוד עשרות סוגים שונים של מסעדות ולכל מסעדה נדע להתאים את העיצוב הייחודי שלה.


עיצוב גלידריות ועיצוב יוגורטיות
עיצוב גלידריות ועיצוב יוגורטיות

עיצוב גלידריה ועיצוב יוגורטיה יעשה לרוב תוך שמירה על ניקיון ויצירת מקום כיפי וחמים המזמין את כלל האוכלוסייה ובעיקר ילדים.

בין אם מדובר במותג או לא, חשוב לייצר מקום צבעוני ומואר המאובזר בחיפויים חמימים ומעניינים שיוצרים אווירה ססגונית ומסקרנת . תצוגת הטעמים הנמכרים חשובה מאוד וחשוב שתייצר רצף ותהיה בגבהים הנכונים כך שגם ילדים יוכלו לראות ולהתרשם מהמבחר הרב.


למידע נוסף על עיצוב עסקים

עיצוב עסקים הינו תחום רחב ומגוון, שדורש ידע מקצועי ואמין בתהליך התכנון. מטרת העיצוב היא לייצר עסק שמוכר כמה שיותר ומושך אליו לקוחות חדשים וחוזרים תוך כדי שמירה על ייחודיות , מקוריות ותעוזה.

סטודיו רוזנר לעיצוב פנים ייעצב לכם את העסק המושלם בשבילכם וידאג לפיקוח על כל התהליך בצורה הטובה ביותר בשילוב אנשי המקצוע הטובים ביותר ביניהם קבלנים, נגרים גרפיקאים וכל מי שיכול לתרום להצלחת העסק שלכם.

יצירת קשר
roznerd@gmail.com
03-603-8994
תל אביב - יפו