מקצועיות, ניסיון, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא יכולה לגרום גם לחללים קטנים להיות מעוצבים בצורה מרשימה ולענות בצורה מושלמת על הדרישות הפונקציונאליות מהם. המפתח להשגת התוצאות המבוקשות, טמון בניצול חכם ונכון של המרחב ושימוש בפתרונות אחסון חדשניים, בתאורה מתאימה ובאלמנטים אשר נותנים תחושה של חלל גדול יותר.
איך משיגים את התוצאה המבוקשת?
ישנם מספר פרמטרים אשר בכוחם לאפשר עיצוב של משרדים מרשימים, פונקציונאליים ונוחים עבור העובדים, גם במקרים בהם מדובר בחללים קטנים במיוחד:
  • בחירה נכונה של גוונים – גוונים בהירים יותר כמו לבן ואפור בהיר, גורמים בדרך כלל לתחושה שהחלל הינו גדול יותר מגודלו בפועל. מעבר לזה, מדובר בגוונים המהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים המודרני.
  • שימוש בתאורה המתאימה –תאורה אמורה להשתלב בצורה הרמונית עם החלל, לאפשר סביבת עבודה מוארת ונעימה ולהוות ככלי חשוב בעיצוב החלל ובאווירה שהוא ישדר. כאשר מדובר בהליך של עיצוב משרדים קטנים, חשיבות בחירת התאורה, הוא גבוה אף יותר, כאשר בחירת גופי תאורה חדשניים תתרום לפיזור נכון של האורח בחלל.
  • חשיבה מקורית – חשיבה יצירתית ומקורית, תאפשר ניצול נכון גם של חללים, אשר במחשבה ראשונה יכולים להיראות כפחות שימושיים. לדוגמא, אם המשרד ממוקם בבית, ניתן אף לנצל כוך המיועד להיות חדר ארונות לצרכי המשרד ולהפוך אותו לפינת אחסון מעוצבת ומסודרת.
  • ניצול של טכנולוגיה מתקדמת – בכדי לעצב משרד קטן, חשוב לשים דגש על דרכים לחסכון במקום. כך שלדוגמא, במקום לרכוש גם מדפסת, גם מכונת צילום וגם סורק, ניתן לרכוש מכשיר אחד המציע את השימושים של שלושת המכשירים. במקום לעבוד על מחשבים נייחים, ניתן לעבוד במחשבים ניידים אשר תופסים פחות מקום וניתנים לאחסון בעת הצורך.
  • בחירת פתרונות אחסון – פתרונות האחסון חייבים להיבחר בקפידה, כאשר המטרה תהיה שהם יתפסו כמה שפחות מקום ויהיה ניתן לאחסן בהם כמה שיותר. העדיפות תהיה בדרך כלל רהיטים עם גלגלים, שימוש במדפים ובכוורות.
האתגר העיצובי והסיפוק שהוא טומן בחובו
עיצוב משרדים קטנים, אמור לקחת בחשבון את סוג המשרד ופעילותו, את המיתוג שלו ואת כמות העובדים שהוא אמור לשרת וזאת, מעבר לגודלו הקטן של החלל. באמצעות יצירתיות רבה, תכנון מקיף ופרטני ובחירה נכונה של כל האלמנטים העיצוביים אשר יהוו חלק מהמשרד ניתן להשיג תוצאות גדולות גם במקרים בהם מדובר במשרדים קטנים במיוחד. מדובר באתגר גם עבור מעצבים מקצועיים ובעלי שם, אך בכוחה של עמידה באתגר לספק תוצאות מרהיבות.