בשנים האחרונות הפך המטבח למרכז הבית. לא עוד חדר פינתי וסגור אלא חלל מעוצב המשמש כמקום מפגש ואירוח , בו יכול כל אחד למצוא את מקומו.

עיצוב מטבח – פרמטרים:

מי הם בעלי הבית/הדירה? כמה מקום יש לנו עבור המטבח? האם מדובר במטבח ש”יעבוד” הרבה או במשפחה שמעדיפה להזמין אוכל מבחוץ? האם יש צורך בהרבה מקומות איחסון? האם מתאים מטבח פתוח לאופי האנשים שגרים בבית?

כדאי להתחיל קודם בהקצבת שטח עבור המטבח ובחירת המיקום שלו בבית, בהתאם לכך נתחיל לתכנן את מבנה המטבח ואת סידור משטחי העבודה,ארונות האחסון והמוצרים החשמליים.

רצוי לדאוג שיהיה נוח לעבוד במטבח, ז”א שאיזורי העבודה : כיריים, מקרר וכיור, לא יהיו רחוקים מידי אחד מהשני כך שלא נצטרך לרוץ ביניהם כשאנחנו מכינים אוכל.

חשוב לשמור על סדר ואירגון, במיוחד כיום כשרוב המטבחים מעוצבים “כמטבחים פתוחים”, ולכן אסור לוותר על מקומות איחסון חכמים אך כמובן לא להגזים בהם כדי להימנע מתחושת עומס וכבדות.

עיניין נוסף שיש לשים עליו דגש, הוא מיקום מוצרי החשמל. מיקום מחושב של מוצרי החשמל יעזור לנו להתנהל נכון ובצורה זורמת במהלך העבודה במטבח בלי להתאמץ יותר מידי.

מבחינה ויזואלית, עיצוב המטבח תורם המון למראה הבית ולכן יעוצב בהתאם לסגנון הבית. אם מדובר בבית בסגנון נקי ומודרני, סביר להניח שנבחר בגוונים כמו לבן/ אפור/ שמנת/שחור ובקווים נקיים, קלפה על הקיר וארון מזווה גדול שלתוכו נכניס את כל הציוד שלא חייבים ממש לראות.

בבית בסגנון כפרי וחמים יותר נשתמש גם בחלק מהצבעים שכבר הזכרתי, אבל ניתן לעשות שינוי בעיצוב הדלתות של המטבח, בחירת הידיות,שימוש בצבעי עץ אמיתיים, כלי אוכל תלויים מהתקרה, אריחי חיפוי קיר מעוטרים ועוד.

בשני המיקרים כדאי להכניס אי (אם יש מקום כמובן ) בעיקר אם מדובר במטבח שנמצא בחלל אחד עם הסלון. האי יוצר מעין הפרדה נמוכה בין הסלון למטבח.

פנו אלינו היום לשיחת ייעוץ עם מעצבת פנים מנוסה

טלפון: 0524-588-593
כתובת: פרץ חיות 6, תל אביב

יצירת קשר
roznerd@gmail.com
03-603-8994
תל אביב - יפו