בטח יצא לכם להיכנס לחנות ומיד להרגיש שייכות, להרגיש תחושה נעימה שקשה לכם להסביר אותה, תחושה שאתם רוצים להישאר במקום ולקנות את מה שאתם צריכים. עיצוב חנויות היום הוא לא בחירת צבעים, מיקום למוצרים וזהו, אלא עיצוב חוויית לקוח, יצירת אותה תחושה נעימה וייחודית שתקדם את המקום ובסופו של דבר תביא לרכישות בו.

עיצוב חנויות הוא גם עיצוב של האווירה , של מה שהן ישדרו ומה הן “יפעילו” אצל הקונה הפוטנציאלי. העיצוב מתחיל כמובן עם חלון הראוה, ממשיך עם המבואה וזורם פנימה, אל אזור המוצרים.

 

עיצוב חלון הראוה

חלון הראוה הוא “המארחת”, זה  שמזמין את הקונים הפוטנציאליים להיכנס פנימה ולראות את הסחורה בחנות והעיצוב שלו יכול להיות קריטי. מכיוון שהוא מוגבל במקום, העיצוב מתחיל עם חשיבה אילו פריטים יהיו בו ואיך הוא יהיה ערוך, האם הוא יהיה עם מדפים ובאילו צבעים ואיזה שילוט יהיה בו. כשמדובר על חנות אופנה, אילו בובות יוצבו בו ומה הן תלבשנה.

חומרי העיצוב בהתאם למין הלקוחות

את עיצוב החנות מתחילים עם הבנה מיהו קהל היעד ומהו מינו ומהי האסטרטגיה השיווקית הנכונה ובהתאם נבחר את החומרים שיעצבו את החנות ואת דרך העיצוב. כך לדוגמא אם קהל היעד הוא נשי העיצוב יהיה יותר רך, בעל קוים רכים ועגולים ושימוש בחומרים עדינים ומסורתיים. כשמדובר על עיצוב גברי, העיצוב יעשה בחומרים “נוקשים” יותר, בטון ומתכת, זכוכית וברזל ובקוים מופשטים.

 

עיצוב דוכנים

 בעיצוב דוכן  חשוב לתכנן ולתת את הדעת לעיצוב יחודי ומותאם למותג הנמכר , כזה שלא דומה לשום דוכן קיים אחר. הדוכן ישדר את מה שנמכר בו וכך יעזור ללקוחות הפוטנציאלים לזהות את התכולה הנמכרת ,לבדוק ולהתקרב.

אחת מההתלבטויות של בעלי חנויות, הוא מה להציג בחנות ולמה הלקוח הפוטנציאלי חייב להיחשף. גם אם השקעתם בעיצוב ומיקמתם את המוצרים בחנות, אתם חייבים להיות “עם אצבע על הדופק” ולא לעצור כאן. בחינה של דו”חות החנות בסוף כל חודש תבהיר לכם מהם המוצרים הנמכרים ביותר ואיפה הם ממוקמים. גם אם אתם בטוחים שמוצר מסוים צריך להיות במיקום מסוים ובעיצוב הספציפי לו, כדאי שתבחנו זאת כל הזמן.

עיצוב דוכן מיצים מעץ וגרפיקה

less is more
אין צורך להעמיס, דווקא כשהעין מספיק פנויה להכיל את מה שהיא רואה , יותר קל ללקוח לבחור ולקנות. עומס עלול לבלבל ולהרחיק.