עיצוב נכון של דוכני מכירה משפיע רבות על מכירת המוצרים. העיצוב צריך להיות פונקציונאלי ולהציג את המוצרים בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר להם. דוכן מכירה טוב הוא דוכן שלא יפספסו אותו ושלא יעברו על פניו בלי לגשת אליו , גם אם אין כוונה לרכוש משהו. הדוכן צריך לסקרן את כל סוגי האנשים ולגרום להם להרגיש בנוח לגשת ולהתעניין.

לרוב הדרישה תהיה לעיצוב דוכן בקניון , שם ימוקם דוכן המכירה לרוב במרכז חלל כשהוא נגיש מכל צדדיו לעוברים ולשבים ולעיתים ימוקם כשאחת מפאותיו נשענת על גבי קיר או מעקה. בשני המקרים, מה שחשוב הוא שהעיצוב יהיה לא סטנדרטי , מעניין ומסקרן כדי למשוך את האנשים.

העדיפות היא לייצר ייחוד בעיצוב דוכן המכירה כך שהעוברים והשבים יסתקרנו ממשהו שהם עדיין לא ראו מעולם. חשוב לשלב בעיצוב הדוכן את צבעי המיתוג של החברה ולעיתים אף את המוצרים שלה.

עיצוב דוכנים פרויקטים לדוגמה

עיצוב דוכן תכשיטים
עיצוב דוכן תכשיטים

עיצוב דוכן תכשיטים צריך לשדר את אופי המוצרים הנמכרים בו. זאת אומרת שעליו לדבר בשפה ובסגנון של התכשיטים המוצגים בו.

לעיתים , יעדיפו הלקוחות עיצוב נקי על מנת להדגיש את המוצרים שלהם מכיוון שלחלק מהמעצבים ישנם תכשיטים בשלל צבעים ויותר מידי צבעוניות עלולה ליצור עומס ולעייף את הלקוחות.

עיצוב דוכן מכירה של תכשיטים ישדר אלגנטיות ויתבדל משאר הדוכנים באמצעות הצגת מאפיינים הייחודיים רק לו ולתכשיטים המוצגים בו. מיתוג וגרפיקה נכונה הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הדוכן ויכולים לשלב את הצגת המוצרים גם בצורה גרפית על גבי הדוכן.


עיצוב דוכני מזון
עיצוב דוכני מזון

עיצוב דוכני מכירת מזון הינו מגוון מאוד ונוגע בהרבה תחומים שונים. קיימים אלפי סוגי מאכלים אך כמובן שלא כולם מתאימים למכירה בדוכנים ובצורה של מזון מהיר .

בדרך כלל נראה בקניונים עיצובים שונים של דוכני מזון כגון עיצוב דוכני סושי, עיצוב דוכני לחמים, מאפים ועוגיות, עיצוב דוכני שוקולד ועוד.

כמו בכל פרויקט עיצוב פנים ובין אם מדובר על פרויקט עיצוב משרדים או עיצוב דירות צבעוניות וחומריות היא אלמנט מאוד חשוב בעיצוב הדוכן ויש לה חלק גדול במשיכת הלקוחות אל הדוכן. חשוב להשתמש בצבעי הלוגו בגוף הדוכן ולמתג אותו.


עיצוב דוכני מיצים
עיצוב דוכני מיצים

עיצוב דוכן מיצים יתאפיין לרוב בעיצוב טרופי ועמוס של הצגת מגוון הפירות בין אם בצורה מוחשית וחיה לבין אם בצורה גרפית באמצעות תמונות וגרפיקה.

עיצוב דוכן שכזה, לרוב לא יתפרש על שטח רב . בין 6-7 מטרים רבועים בהחלט מספיקים עבור דוכן מסוג שכזה אלא אם כן מוכנסות בו פונקציות נוספות . הרבה אנשים אוהבים לשלב עוד פונקציות בדוכנים מסוג שכזה כמו גלידות ויוגורט.


עיצוב דוכני גלידות
עיצוב דוכני גלידות

עיצוב דוכן גלידה היא בהחלט משימה כיפית ומרעננת. לרוב מדובר בעיצוב צבעוני וססגוני המשדר מתיקות ושמחה.

כשאנו ניגשים לתכנון הדוכן יש לקחת בחשבון את מידות כל המכשירים החשמליים והמקררים שאנו רוצים להתקין בתוך הדוכן ולהתחשב בהם במהלך התכנון של עיצוב הדוכן.

יש לתכנן את החזיתות בגובה המתאים לגובה תצוגת המקרר ,לדאוג לאוורור המנועים ולתכנון חשמל מדויק לאורך גוף הדוכן. רצוי להשתמש בחומרים עמידים כדי למנוע התבלות מהירה של הדוכן והוצאות כספיות על חידושו ותיקונו.

עיצוב דוכני ממתקים
עיצוב דוכני ממתקים

עיצוב דוכן ממתקים בנוי לרוב על תצוגה גדולה מאוד של המוצרים. הרוב השולט בדוכן שכזה יהיו קופסאות הפרספקס השקופות , דרכן ניתן לראות את המוצרים הנמכרים המייצרים את הצבעוניות הנדרשת בעיצוב דוכן שכזה.

דוכנים אילו דורשים לרוב מדפים עמוסים במוצרים כדי להגדיל את המכירה ולכן המבנה ההיקפי של הדוכן יתוכנן לרוב במבנה של מדרגות עליהן יוכלו לשבת המוצרים וכך ינוצל השטח בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, עיצוב דוכן בקניון צריך להתחשב בהמון גורמים המשפיעים על הצלחתו.


הלקוחות העוברים ושבים על פניו זקוקים לגירוי חזותי שיסקרן אותם וימשוך אותם לבדוק את המוצרים המוצגים. תאורה נכונה בשילוב מיתוג נכון ומבנה מעניין יעשו את העבודה.

הלקוחות כמובן הינם ערב רב של סוגי אנשים בגילאים שונים, לכן צריך לבנות את הדוכן מחומרים עמידים וחזקים ולשמור על רמת בטיחות גבוהה כדי להימנע מתאונות שעלולות לקרות לדוגמא מטיפוס של ילד על הדוכן או מהישחקות מהירה של הדוכן.

מיקום הדוכן בקניון הינו קריטי להצלחת העסק ולכן חשוב לנהל משא ומתן עם הנהלת הקניון על מיקום אטרקטיבי ועדיף שלא להתפשר. עדיפות נוספת היא למיקום דוכן שכל החזיתות שלו פתוחות והוא ממוקם במרכז מעבר ראשי.

סטודיו רוזנר לעיצוב פנים יתכנן לכם את הדוכן המושלם באמצעות ידע נרחב והכרת הנושא לעומק . אנו נדע להביא אליכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר יגשימו את חזון התכנון ואת עיצוב הדוכן בצורה הטובה ביותר לה קיוויתם. אנו נלווה את התהליך בכל שלב ונדאג לכל הפרטים ולכל הצרכים הנדרשים.

צלצלו עכשיו למידע נוסף על עיצוב דוכני מכירה

יצירת קשר
roznerd@gmail.com
03-603-8994
תל אביב - יפו