כשאנו מעצבים בית או כל חלל פרטי אנו מקפידים על יצירת תחושה אינטימית, תחושה חמה ומשפחתית.                                                                                                                                   עיצוב של לובי בניין, לובי של משרדים או מלון הוא עיצוב של חלל ציבורי והתחושה בו צריכה להיות פורמאלית ומזמינה.

בבואכם לעצב את הלובי אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות. ראשית, האם אזור הכניסה כרגע משקף את מי שאתם ומה שאתם רוצים לשדר? האם זו היא התדמית שאתם רוצים שתהיה למקום? האם ניתן לחוש בו את האופי הייחודי לכם?

אזור הקבלה\הלובי הוא האזור החשוב ביותר, אליו  נחשף המבקר ראשון ובו מתקיים המפגש הראשוני עם הבניין ועם התחושות הראשוניות בכניסה אליו.

הנה כמה טיפים לעיצוב לובי שיוכלו לסייע לכם להפוך אותו לחלון הראוה שאתם רוצים שהוא יהיה:

  • ניקיון ואסתטיקה – אתם רוצים לשדר שהמקום מסודר ומקצועי ושהבאים וההולכים לא יחושו עומס. רצוי לתכנן אמצעי אחסון מתאימים לכל פריט ופריט ושהכבלים החשמליים והחיווט יסגרו בארונות מתאימים לכך על פי התקנים. את הארונות האלו מומלץ לחפות בחיפוי דקורטיבי כלשהו כך שייווצר קיר דקורטיבי מעוצב לאורך הלובי.

  • שילוט והכוונה ברורים – בין אם אלו העובדים ובין אם אלו הלקוחות או המבקרים במקום, הם צריכים שילוט ברור בכדי להגיע ליעדם. שילוט ברור משדר נוחות ויעילות וחוסך טרדות והסתבכויות מיותרות במקום. השילוט צריך להתאים לאופי המקום מבחינה עיצובית .

  • פינות ישיבה והמתנה – זה המקום "לחמם" בו את המבקרים או הלקוחות, המקום בו צריך להקפיד על ריהוט מתאים לאופי המקום עם דגש על נוחות. תכנון פינת הישיבה צריך להיות חלק מחשיבה על הזרימה בחלל, על הגוונים והטקסטורות ועל עוצמות וגווני התאורה.

  • הפעילו חושים נוספים – הוסיפו צלילים וניחוחות שמתאימים לאופי המקום מה שיגביר את תחושת החיבור אצל המבקרים בו.

עיצוב הלובי הוא עיצוב פני המקום והרושם הראשוני וחשוב לזכור את האמרה הידועה – "אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני"