עיצוב דירות יוקרה, חייב לשים דגש על כל הפרטים, גדולים כקטנים. תכנון העיצוב, מתבצע על ידי המעצב, בצורה קפדנית ומדויקת וזאת בהתאם לדרישות, לבקשות ולחלומות של הלקוחות.
דירות יוקרה אמורות להתאים לאורח החיים של הדיירים ולכן, שיתוף ושיקוף של הלקוחות בכל שלב ובכל החלטה הינו חשוב וחיוני בדרך לקבלת תוצאה משביעת רצון.
בכדי שעיצוב הדירות יתאפיין ביוקרה וישדר אלגנטיות וקלאסיות, יש לשים דגש על מספר פרמטרים מרכזיים, אשר באמצעותם יהיה ניתן להשיג את התוצאה המבוקשת:
בחירת חומרי גלם איכותיים – בעיצוב דירות יוקרה, התקציב בדרך כלל לא יהווה אישיו, כאשר המטרה תהיה ליצור חללים הרמוניים, יפם ואיכותיים. כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה לברור כל אלמנט אשר יהווה חלק מהדירה בקפידה ולוודא שחומרי הגלם מהם עשויים האלמנטים השונים, הינם איכותיים, עמידים ונוחים לתחזוקה.
יצירתיותדירות יוקרה אמורות להיות מעוצבות בצורה ייחודית וחד פעמית ודורשת יצירתיות, מעוף וחשיבה מחוץ לקופסה, במטרה להשיג את התוצאה המושלמת.
שימת דגש על הפרטים הקטנים – בכוחם של הפרטים הקטנים ליצור עיצוב גדול, מרשים ואיכותי. לכן, יש לשים דגש על כל אחד מהפרטים ולקחת בחשבון שלפעמים לאקססוריז יכולה להיות השפעה על המראה הכללי שהיא לא פחות חשובה מזאת של רהיט מרכזי. על המעצב לוודא שכל האלמנטים הנבחרים מתכתבים ביניהם בשפה העיצובית בה הם מדברים.
עיצוב, נוחות ופונקציונאליות – מעבר לעיצוב אסטטי ויפיפה, דירת יוקרה, אמורה להיות גם נוחה, פונקציונאליות ומותאמת עבור דייריה. לכן, כל אלמנט אשר יבחר, צריך להיבחן בצורה מעמיקה, בכדי לספק מענה על כל הדרישות הללו.
הבנת הלקוחות – דירת היוקרה, אמורה לענות על שביעות הרצון המלאה של דייריה ואף להגשים להם חלומות. בכדי להשיג את המטרה הזו, על המעצב, להכיר את לקוחותיו, להבין מה הצרכים שלהם, מה הסגנון המועדף עליהם ומה צריך לעשות בכדי ליצור עבורם את דירת החלומות ולא פחות..
סגנון מועדף – ישנם מגוון סוגים של סגנונות עיצוביים ובין היתר: סגנון קלאסי, סגנון מודרני, סגנון יוקרתי ועוד… בכדי לקבלת תוצאה יפה, אסטטית והרמונית, חשוב להבין את הסגנון העיצובי המועדף ולוודא שכל החדרים והחללים בדירה, יהיו מעוצבים בהתאם.
הכול מתחיל בתכנון
לתכנון ההתחלתי של עיצוב דירות יוקרה, תהיה השפעה גדולה ומשמעותית על התוצאה הסופית. התכנון מתבצע ביחד עם הלקוחות, כאשר המטרה תהיה למצוא את אותו קו עיצובי מנחה, אשר יספק מענה על כל הדרישות ויענה על הטעם והעדפות של הלקוחות.