תפריט
חזרהgoback

בלוג | רוזנר עיצוב פנים - סטודיו לעיצוב פנים מודרני, עיצוב דירות, משרדים, חנויות ועוד

מהי דירת יוקרה?

המונח "דירת יוקרה" יכול להתפרש לכיוונים שונים אך ישנם כמה מאפיינים לדירות הללו שקיימים בכולן:

 • הכול מתוכנן – בדירת יוקרה אין פרט או מטר שאינם מתוכננים. עיצוב דירת יוקרה חייב להיות מתוכנן עד לפרט האחרון .

 • תשומת לב לפרטים הקטנים – בהמשך לפסקה הקודמת, עיצוב דירת יוקרה חייב להיות תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. כל מרכיב בבית וכל אביזר בו צריך להיות מוקפד ולא יכול להיבחר כלאחר יד. כך בידיות הדלתות וכך בברזי המטבח והאמבטיה כמו גם במוצרי החשמל שיהיו בבית.

 • בחירת התאורה – גם בדירות רגילות יש חשיבות לתאורה, לאור שהיא מפיקה וכמובן לעוצמה שלה אך בדירות יוקרה התאורה היא חלק ממה שיכתיב את הסיפור שלה. תפקיד התאורה בדירת יוקרה כל כך מרכזי עד כי יש אנשים שלוקחים מעצבת תאורה במיוחד.

 • ספקים של ריהוט ומוצרים מיוחדים- כשתעצבו דירה יוקרה, הרי לא תקנו ריהוט באיקאה, נכון? על כן, ספקי הריהוט וחומרי הגמר שייבחרו יהיו כאלה עם אלמנטים מיוחדים ויחודיים שלא תראו בכל בית אחר.

טיפים לעיצוב הדירה

 • פונקציונאליות – עם כל הכבוד למראה האסתטי והנקי וכמובן היפה של הדירה, אסור לשכוח את הפונקציונאליות שלה. דירה יכולה להיות יפה ומרשימה אך אסור שהיא לא תהיה נוחה מה שחשוב לזכור כשבוחרים את האלמנטים שבה.

 • חומרי גלם – בעיצוב דירת יוקרה התקציב בדרך כלל לא ישחק תפקיד משמעותי ובחירת חומרי גלם איכותיים היא פועל יוצא מכך. חשוב לבחור חומרי גלם ברמה הגבוהה ביותר, חומרי גלם מוקפדים עם גימורים מרשימים, וכמובן עמידים וכאלו שניתן לתחזק בקלות.

 • בחירת הסגנון – רגע לפני שאתם מתחילים במלאכה עצמה שבו עם עצמכם ונסו להבין איזה סגנון מדבר אליכם. בדירות כאלו יש את הסגנון המודרני, הסגנון היוקרתי, הסגנון הקלאסי ואחרים, ועיצוב הדירה צריך להיות בעל קו עיצובי אחיד. תמיד כדאי לפתוח מגאזינים רלוונטיים ולגלוש באתרים רלוונטיים בשביל לקבל יותר מידע.

קחו אשת מקצוע מעולה!

עיצוב דירת יוקרה הוא עניין למקצוענים ואתם חייבים לבחור מעצבת פנים בעל ניסיון ורזומה עשיר. כבר בפגישה הראשונה תבינו אם יש לכם אינטראקציה איתה או שלא והאם הסגנון שלה מדבר אליכם.

בטח יצא לכם להיכנס לחנות ומיד להרגיש שייכות, להרגיש תחושה נעימה שקשה לכם להסביר אותה, תחושה שאתם רוצים להישאר במקום ולקנות את מה שאתם צריכים. עיצוב חנויות היום הוא לא בחירת צבעים, מיקום למוצרים ותו לא אלא עיצוב חוויית לקוח, יצירת אותה תחושה נעימה וייחודית שתקדם את המקום ובסופו של דבר תביא לרכישות בו.

עיצוב חנויות הוא עיצוב של האווירה בהן, עיצוב של מה שהן ישדרו ומה הן "יפעילו" אצל הקונה הפוטנציאלי. העיצוב מתחיל כמובן עם חלון הראוה, ממשיך עם המבואה וזורם פנימה, אל אזור המוצרים.

עיצוב חלון הראוה

חלון הראוה הוא "המארחת", זה  שמזמין את הקונים הפוטנציאליים להיכנס פנימה ולראות את הסחורה בחנות והעיצוב שלו יכול להיות קריטי. מכיוון שהוא מוגבל במקום, העיצוב מתחיל עם חשיבה אילו פריטים יהיו בו ואיך הוא יהיה ערוך, האם הוא יהיה עם מדפים ובאילו צבעים ואיזה שילוט יהיה בו. כשמדובר על חנות אופנה, אילו בובות יוצבו בו ומה הן תלבשנה.

חומרי העיצוב בהתאם למין הלקוחות

את עיצוב החנות מתחילים עם הבנה מיהו קהל היעד ומהו מינו ומהי האסטרטגיה השיווקית הנכונה ובהתאם נבחר את החומרים שיעצבו את החנות ואת דרך העיצוב. כך לדוגמא אם קהל היעד הוא נשי העיצוב צריך להיות צבעוני ושמח, בעל קוים רכים ועגולים ושימוש בחומרים עדינים ומסורתיים. כשמדובר על עיצוב גברי, העיצוב יעשה בחומרים "נוקשים" יותר, בטון ומתכת, זכוכית וברזל ובקוים מופשטים

עיצוב דוכנים

בין אם זהו דוכן בקניון או בכל מקום אחר, גם הוא חנות וגם הוא אמור למשוך אליו לקוחות ליצור תחושת שייכות וצורך ולכן חשוב לתת את הדעת לעיצוב שלו. חשוב לתכנן את תאורת החזיתות והשלטים בו בהתאם למה שרוצים לשדר, כך לדוגמא בדוכן תכשיטים התאורה תהיה אסתטית ויוקרתית. הדוכן עצמו צריך להיות בצבעי המותג כך לדוגמא דוכן המציג עבודות עץ קטנות צריך להיות עם הצבעים שלו.

להציג את המוצרים הנמכרים ביותר

אחת מההתלבטויות של בעלי חנויות, הוא מה להציג בחנות ולמה הלקוח הפוטנציאלי חייב להיחשף. גם אם השקעתם בעיצוב ומיקמתם את המוצרים בחנות, אתם חייבים להיות "עם אצבע על הדופק" ולא לעצור כאן. בחינה של דו"חות החנות בסוף כל חודש תבהיר לכם מהם המוצרים הנמכרים ביותר ואיפה הם ממוקמים. גם אם אתם בטוחים שמוצר מסוים צריך להיות במיקום מסוים ובעיצוב הספציפי לו, כדאי שתבחנו זאת כל הזמן.

כשאנו מעצבים בית או כל חלל פרטי אנו מקפידים על יצירת תחושה אינטימית, תחושה חמה ומשפחתית.                                                                                                                                   עיצוב של לובי בניין, לובי של משרדים או מלון הוא עיצוב של חלל ציבורי והתחושה בו צריכה להיות פורמאלית ומזמינה.

בבואכם לעצב את הלובי אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות. ראשית, האם אזור הכניסה כרגע משקף את מי שאתם ומה שאתם רוצים לשדר? האם זו היא התדמית שאתם רוצים שתהיה למקום? האם ניתן לחוש בו את האופי הייחודי לכם?

אזור הקבלה\הלובי הוא האזור החשוב ביותר, אליו  נחשף המבקר ראשון ובו מתקיים המפגש הראשוני עם הבניין ועם התחושות הראשוניות בכניסה אליו.

הנה כמה טיפים לעיצוב לובי שיוכלו לסייע לכם להפוך אותו לחלון הראוה שאתם רוצים שהוא יהיה:

 • ניקיון ואסתטיקה – אתם רוצים לשדר שהמקום מסודר ומקצועי ושהבאים וההולכים לא יחושו עומס. רצוי לתכנן אמצעי אחסון מתאימים לכל פריט ופריט ושהכבלים החשמליים והחיווט יסגרו בארונות מתאימים לכך על פי התקנים. את הארונות האלו מומלץ לחפות בחיפוי דקורטיבי כלשהו כך שייווצר קיר דקורטיבי מעוצב לאורך הלובי.

 • שילוט והכוונה ברורים – בין אם אלו העובדים ובין אם אלו הלקוחות או המבקרים במקום, הם צריכים שילוט ברור בכדי להגיע ליעדם. שילוט ברור משדר נוחות ויעילות וחוסך טרדות והסתבכויות מיותרות במקום. השילוט צריך להתאים לאופי המקום מבחינה עיצובית .

 • פינות ישיבה והמתנה – זה המקום "לחמם" בו את המבקרים או הלקוחות, המקום בו צריך להקפיד על ריהוט מתאים לאופי המקום עם דגש על נוחות. תכנון פינת הישיבה צריך להיות חלק מחשיבה על הזרימה בחלל, על הגוונים והטקסטורות ועל עוצמות וגווני התאורה.

 • הפעילו חושים נוספים – הוסיפו צלילים וניחוחות שמתאימים לאופי המקום מה שיגביר את תחושת החיבור אצל המבקרים בו.

עיצוב הלובי הוא עיצוב פני המקום והרושם הראשוני וחשוב לזכור את האמרה הידועה – "אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני"

עיצוב פנים הוא שם כולל לכל מה שנוגע לעיצוב חללים פנימיים והתאמה שלהם לצרכי המשתמשים בהם.

בין אם אתם עומדים בפני סיומה של בניית בית ורוצים לעצב אותו ובין אם אתם פותחים חנות ורוצים שהיא תהיה מזמינה ומעוררת סקרנות, אתם צריכים עיצוב פנים מקצועי מה שכדאי שייעשה על ידי איש מקצוע שמכיר את התחום ויודע להפוך את הרצונות והחלומות שלכם למציאות, איש מקצוע שבהתאם לתקציב ולמיקום יודע לעשות את הכי טוב.

אם בכל זאת החלטתם לעשות את זה לבד, הנה כמה טיפים לעיצוב פנים שישדרגו את החלל:

 • צבע– גוונים כהים הם טרנדים היום אך הם גם מקטינים את החלל. מומלץ להשתמש בגוון כהה על גבי קיר אחד שומיננטי כמשמש כרקע לאלמנטים בהירים או לצבוע קיר כזה באזור מואר יחסית בבית. צביעה בגוונים בהירים יכולה לספק לחלל מראה גדול ומרווח ותכניס אור.

 • במטבח קודם כל פונקציונאליות – כל אחד רוצה שהמטבח שלו ייראה הכי יפה והכי מרשים בעיקר אם הוא כזה שמארח הרבה. אך המטבח של היום הוא אחד החללים המשמעותיים ביותר בבית ואם אתם מאלו שמרבים לבשל אל תוותרו על פונקציונאליות. מטבח יכול להיות מעוצב בצורה מדהימה ויכול במקביל גם להיות יעיל ונוח.

 • הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם שלו ורגע לפני שאתם מחליטים על העיצוב שלו אתם צריכים לשבת ולחשוב מהם ההרגלים של בני הבית ומה הסגנון שלכם. אם אתם משפחה שמבלה הרבה מול הטלוויזיה, מרכז הבית צריך להיות סביבה אם אתם מאלו שאוהבים לארח, אתם צריכים לחשוב על פתרונות ישיבה מתאימים ומעוצבים

 • וילונות קלים – אין כמו אור השמש בשביל מצב רוח טוב יותר ובשביל מראה גדול יותר של החלל. בבואכם לבחור וילונות תבחרו בקלים ובדקים יותר. וילונות כבדים ואטומים מתאימים לחללים בהם רוצים לחסום את האור לגמרי.

יש אין סוף טיפים שאתם יכולים לאמץ בכל הנוגע לעיצוב פנים אך כפי שאמרנו איש או אשת מקצוע מהתחום יוכלו להוסיף המון. הם אומנם יעלו לכם כסף אך בראייה ארוכת טווח יכול להיות שהם גם יחסכו, בין אם באמצעות הקשרים והמחירים המיוחדים שהם מקבלים מספקים שונים ובין אם בחשיבה על פונקציונאליות ומיקסום החלל , מה שיחסוך שינויים עתידיים.

מקצועיות, ניסיון, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא יכולה לגרום גם לחללים קטנים להיות מעוצבים בצורה מרשימה ולענות בצורה מושלמת על הדרישות הפונקציונאליות מהם. המפתח להשגת התוצאות המבוקשות, טמון בניצול חכם ונכון של המרחב ושימוש בפתרונות אחסון חדשניים, בתאורה מתאימה ובאלמנטים אשר נותנים תחושה של חלל גדול יותר.
איך משיגים את התוצאה המבוקשת?
ישנם מספר פרמטרים אשר בכוחם לאפשר עיצוב של משרדים מרשימים, פונקציונאליים ונוחים עבור העובדים, גם במקרים בהם מדובר בחללים קטנים במיוחד:
 • בחירה נכונה של גוונים – גוונים בהירים יותר כמו לבן ואפור בהיר, גורמים בדרך כלל לתחושה שהחלל הינו גדול יותר מגודלו בפועל. מעבר לזה, מדובר בגוונים המהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים המודרני.
 • שימוש בתאורה המתאימה –תאורה אמורה להשתלב בצורה הרמונית עם החלל, לאפשר סביבת עבודה מוארת ונעימה ולהוות ככלי חשוב בעיצוב החלל ובאווירה שהוא ישדר. כאשר מדובר בהליך של עיצוב משרדים קטנים, חשיבות בחירת התאורה, הוא גבוה אף יותר, כאשר בחירת גופי תאורה חדשניים תתרום לפיזור נכון של האורח בחלל.
 • חשיבה מקורית – חשיבה יצירתית ומקורית, תאפשר ניצול נכון גם של חללים, אשר במחשבה ראשונה יכולים להיראות כפחות שימושיים. לדוגמא, אם המשרד ממוקם בבית, ניתן אף לנצל כוך המיועד להיות חדר ארונות לצרכי המשרד ולהפוך אותו לפינת אחסון מעוצבת ומסודרת.
 • ניצול של טכנולוגיה מתקדמת – בכדי לעצב משרד קטן, חשוב לשים דגש על דרכים לחסכון במקום. כך שלדוגמא, במקום לרכוש גם מדפסת, גם מכונת צילום וגם סורק, ניתן לרכוש מכשיר אחד המציע את השימושים של שלושת המכשירים. במקום לעבוד על מחשבים נייחים, ניתן לעבוד במחשבים ניידים אשר תופסים פחות מקום וניתנים לאחסון בעת הצורך.
 • בחירת פתרונות אחסון – פתרונות האחסון חייבים להיבחר בקפידה, כאשר המטרה תהיה שהם יתפסו כמה שפחות מקום ויהיה ניתן לאחסן בהם כמה שיותר. העדיפות תהיה בדרך כלל רהיטים עם גלגלים, שימוש במדפים ובכוורות.
האתגר העיצובי והסיפוק שהוא טומן בחובו
עיצוב משרדים קטנים, אמור לקחת בחשבון את סוג המשרד ופעילותו, את המיתוג שלו ואת כמות העובדים שהוא אמור לשרת וזאת, מעבר לגודלו הקטן של החלל. באמצעות יצירתיות רבה, תכנון מקיף ופרטני ובחירה נכונה של כל האלמנטים העיצוביים אשר יהוו חלק מהמשרד ניתן להשיג תוצאות גדולות גם במקרים בהם מדובר במשרדים קטנים במיוחד. מדובר באתגר גם עבור מעצבים מקצועיים ובעלי שם, אך בכוחה של עמידה באתגר לספק תוצאות מרהיבות.
עיצוב פנים מודרני מתאפיין בקווים נקיים, במינימליזם, בטקסטורות מיוחדות, צבעים סולידיים ובחללים מוארים ופתוחים. כמובן, שבכדי שעולם האפשרויות בעיצוב פנים מודרני הינו רחב במיוחד ומותאם על ידי המעצב לדרישות, לצרכים ולהעדפות של הלקוחות שלו.
כמובן, שלצד ההקפדה על המודרניות ובחירת האלמנטים העיצוביים האופנתיים והחמים ביותר, מושם דגש משמעותי על נושא של הפונקציונאליות – הרהיטים והאקססוריז אשר יהוו חלק מעיצוב הפנים חייבים להיות נוחים לשימוש ומתאימים בצורה האופטימאלית לשימוש בני הבית.
עיצוב פנים מודרני המותאם לכל חלל
עיצוב פנים מודרני, שם דגש על מינימליזם וזה נכון ככלל, אך יחד עם זאת, העיצוב המודרני יבוא לידי ביטוי בצורה מעט שונה בכל אחד מהחללים או החדרים של הבית – כמובן, שחשוב שהעיצוב של כל אחד מהחדרים יתכתב עם העיצוב בחללים ובחדרים האחרים באותו הבית – באמצעות תכנון מקדים מקיף, תוך הבנת מלוא הצרכים של בני הבית, ניתן יהיה להשיג את התוצאה המושלמת אשר תבוא לידי ביטוי גם בעיצוב מרשים וגם בפונקציונאליות.
 • סלון – יצירת קומפוזיציות גאומטריות ייחודיות ומעניינות. חלוקה של החלל לאזורים שונים בהתאם לשימוש המיועד עבור כל אזור. שילוב של כריות צבעוניות ואביזרים קטנים אחרים אשר אמורים להוסיף צבע לעיצוב, שילוב של טפטים סולידיים אשר ישתלבו עם העיצוב הכללי.
 • חדר שינה – בעיצוב פנים מודרני של חדר שינה, המיטה אמורה להיות המרכז והאווירה בחדר אמורה להיות אינטימית וסולידית. שימוש בקווים ישרים, בחירה של גוונים בהירים כמו לבן ואפור, שימוש בטפטים בעלי אותם גוונים.
 • מטבח – גם בחלל זה, מומלץ לשמור על עיצוב נקי ועל קווים ישרים. מטבח בעיצוב פנים מודרני, אמור להיות פונקציונאלי ולכלול אלמנטים רבים אשר יאפשרו שימוש נוח ונעים – יחד עם זאת האלמנטים לא יבלטו בחלל ונוכחתם תהיה מרומזת או מוסתר ביחידות האחסון.
 • חדר אמבטיה – קווים נקיים, צבעים סולידיים, אלמנטים מזכוכית – מראה ואופציה לשילוב דלת מזכוכית. כיורים המתאפיינים במראה חדשני וייחודי.
חדשנות היא שם המשחק
בכדי לעצב דירה, משרד או כל חלל אחר בסגנון מודרני, על המעצב להיות מעודכן בטרנדים העיצוביים העולמיים. המעצב אמור להבין מי הם הלקוחות שלו, מהם הצרכים, הדרישות והרצונות שלהם ובהתאם לכל הידע אשר ברשותו לגשת למלאכת תכנון העיצוב.
עיצוב פנים מודרני עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים, בצבעים נקיים ובאלמנטים פשוטים – תוך דגש על השילוב ביניהם. כאשר התוצאה הסופית אמורה להיות  קלאסית ונקייה אך יחד עם זאת גם מרימה, מעוררת התפעלות ומרשימה.

עיצוב דירות יוקרה, חייב לשים דגש על כל הפרטים, גדולים כקטנים. תכנון העיצוב, מתבצע על ידי המעצב, בצורה קפדנית ומדויקת וזאת בהתאם לדרישות, לבקשות ולחלומות של הלקוחות.
דירות יוקרה אמורות להתאים לאורח החיים של הדיירים ולכן, שיתוף ושיקוף של הלקוחות בכל שלב ובכל החלטה הינו חשוב וחיוני בדרך לקבלת תוצאה משביעת רצון.
בכדי שעיצוב הדירות יתאפיין ביוקרה וישדר אלגנטיות וקלאסיות, יש לשים דגש על מספר פרמטרים מרכזיים, אשר באמצעותם יהיה ניתן להשיג את התוצאה המבוקשת:
בחירת חומרי גלם איכותיים – בעיצוב דירות יוקרה, התקציב בדרך כלל לא יהווה אישיו, כאשר המטרה תהיה ליצור חללים הרמוניים, יפם ואיכותיים. כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה לברור כל אלמנט אשר יהווה חלק מהדירה בקפידה ולוודא שחומרי הגלם מהם עשויים האלמנטים השונים, הינם איכותיים, עמידים ונוחים לתחזוקה.
יצירתיותדירות יוקרה אמורות להיות מעוצבות בצורה ייחודית וחד פעמית ודורשת יצירתיות, מעוף וחשיבה מחוץ לקופסה, במטרה להשיג את התוצאה המושלמת.
שימת דגש על הפרטים הקטנים – בכוחם של הפרטים הקטנים ליצור עיצוב גדול, מרשים ואיכותי. לכן, יש לשים דגש על כל אחד מהפרטים ולקחת בחשבון שלפעמים לאקססוריז יכולה להיות השפעה על המראה הכללי שהיא לא פחות חשובה מזאת של רהיט מרכזי. על המעצב לוודא שכל האלמנטים הנבחרים מתכתבים ביניהם בשפה העיצובית בה הם מדברים.
עיצוב, נוחות ופונקציונאליות – מעבר לעיצוב אסטטי ויפיפה, דירת יוקרה, אמורה להיות גם נוחה, פונקציונאליות ומותאמת עבור דייריה. לכן, כל אלמנט אשר יבחר, צריך להיבחן בצורה מעמיקה, בכדי לספק מענה על כל הדרישות הללו.
הבנת הלקוחות – דירת היוקרה, אמורה לענות על שביעות הרצון המלאה של דייריה ואף להגשים להם חלומות. בכדי להשיג את המטרה הזו, על המעצב, להכיר את לקוחותיו, להבין מה הצרכים שלהם, מה הסגנון המועדף עליהם ומה צריך לעשות בכדי ליצור עבורם את דירת החלומות ולא פחות..
סגנון מועדף – ישנם מגוון סוגים של סגנונות עיצוביים ובין היתר: סגנון קלאסי, סגנון מודרני, סגנון יוקרתי ועוד… בכדי לקבלת תוצאה יפה, אסטטית והרמונית, חשוב להבין את הסגנון העיצובי המועדף ולוודא שכל החדרים והחללים בדירה, יהיו מעוצבים בהתאם.
הכול מתחיל בתכנון
לתכנון ההתחלתי של עיצוב דירות יוקרה, תהיה השפעה גדולה ומשמעותית על התוצאה הסופית. התכנון מתבצע ביחד עם הלקוחות, כאשר המטרה תהיה למצוא את אותו קו עיצובי מנחה, אשר יספק מענה על כל הדרישות ויענה על הטעם והעדפות של הלקוחות.

 

הסלון הוא אחד החללים אם לא החלל החשוב ביותר בבית. הוא זה בו מתרכזים בני המשפחה לארוחה משפחתית, צפייה בטלוויזיה או סתם ישיבה מהנה משותפת, והוא זה אליו מגיעים אורחים מבחוץ בין אם הם בני משפחה או חברים ובין אם הם אנשים זרים. בגלל מרכזיותו של הסלון בבית חשוב להקדיש מחשבה לעיצוב הפנים שלו, בכדי שהוא יהיה לטעמינו וכמובן כזה שאפשר להתגאות בו בפני אחרים.

הצעד הראשון – תכנון נכון של התקציב

עיצוב פנים הסלון מחייב ישיבה וחשיבה על התקציב ועל מה הוא יכלול. אם אנו רוצים לעשות עיצוב כולל ולא לשנות כמה אלמנטים קטנים בו נצטרך תקציב משמעותי יותר. בבואנו לתכנן את התקציב עלינו לזכור שמעבר למעצבת הפנים יש את האלמנטים השונים לשינוי או לקנייה, ומי שרוצה לחסוך את מעצבת הפנים כדאי שישקול זאת שוב מכיוון שלא רק מקצועיות וראייה רחבה היא מביאה עימה אלא היא גם מכירה ספקים ונותני שירות ויכולה להוזיל את המחירים שלהם, כך שבחישוב הכולל לא בטוח ששכירת השירותים שלה תהיה יקרה יותר.

התאורה – יוצרת אוירה

התאורה אכן יוצרת אוירה, וזה מתחיל עם כמות האור הנכנסת דרך חלון הסלון. עיצוב פנים סלון יכול לכלול שינוי מיקום של החלון או הגדלה שלו, כך שייכנס הרבה יותר אור אליו. תאורה טבעית היא נעימה יותר ונכונה יותר, כמובן שבמידה ומדובר בכמות אור טובה. מעבר לכך יש גופי תאורה שונים שיכולים להתאים לכל סגנון.

בחירת רהיטים – לאו דווקא לקנות חדשים

בחירת רהיטים לסלון הבית היא החלק הכייפי. עיצוב סלון יכול להיות בסגנון כפרי ייחודי ויכול להיות בסגנון יוקרתי או כל סגנון אחר וצריך להתאים לכם את הריהוט. אך ריהוט לא חייב להיות חדש אם אתם לא יכולים להרשות זאת לעצמכם, ריהוט ניתן למצוא יד שנייה במצב מצוין וניתן גם לחדש ריהוט ישן. אם יש לכם רהיטים ישנים בבית שיש להם פוטנציאל ניתן להפוך אותם לרהיטים מיוחדים וייחודיים.

בחירת צבעים

בבחירת הצבעים לסלון חשוב לא לבחור בכאלו כהים מידי. צבעים כהים יקטינו את הסלון לעומת צבעים בהירים שישוו לו תחושת מרחב. השימוש הנכון יהיה בצבעי כחול או ירוק בהירים, בז', חום בהיר, או לבן.

עם קצת חשיבה מקדימה ותכנון נכון של הדברים, ועם שכירתה של מעצבת פנים בעלת ניסיון שתדע להתאים לכם את הצירופים הנכונים ותדע איך להשיג מחירים טובים, אתם יכולים להגשים חלום ולעצב את הסלון שלכם כמו שתמיד ראיתם בדמיונכם.

 

מידע חשוב על עיצוב פנים כפרי

אם אתם טיפוסים שמחוברים לטבע, טיפוסים אינטימיים ורומנטיים, כאלו שאוהבים חמימות ומשפחתיות עיצוב פנים כפרי יכול להתאים לכם. הבית הוא המקום בו אנו אמורים להרגיש הכי נוח, וככזה הוא חייב להתאים למי שאנחנו לסגנון שלנו. עיצוב פנים כפרי מתחיל כבר מסביב לבית מה שאומר תריסים עשויים מעץ, דלת כניסה מעץ וחיפויי אבן על הקירות החיצוניים, וכמובן אם יש גינה פרטית אז ריהוט גינה כפרי. עיצוב פנים כפרי הוא אמירה, הוא חיבור לטבע ולשורשים, ואין ספק שעיצוב רגוע ומרגיע כזה משפיע על הנפש.

מקורות עיצוב הפנים הכפרי

המקור של עיצוב פנים כפרי מגיע מארצות הברית ומאירופה ובעיקר מהבתים הישנים ששם. הבנייה בעבר במקומות הללו הייתה מבוססת על משאבי טבע קיימים, ונעשה שימשו רב בחומרי גלם קיימים במצבם, והעיבוד היה ידני. אי לכך החומרים העיקריים בהם נעשה שימוש בעיצוב פנים כפרי הינם: אבן טבעית, סוגים שונים של עץ טבעי, פרופילי ברזל וטקסטיל. ככל שעוברות השנים העיבוד והחומרים הם פחות טבעיים, בעיקר בגלל השימוש בטכנולוגיה המתקדמת, אך הבסיס נשאר אותו הדבר – כמה שיותר טבע וכמה שיותר פשוט ואותנטי.

מטבחים כפריים

המטבח הוא קודש הקודשים בבתים רבים, וככזה הוא חייב להיות מעוצב בתשומת לב רבה. העיצוב הכפרי במטבח משלב בתוכו חיפויי קיר מאבן טבעית, יחד עם ארונות ורהיטים אחרים מעץ. גם על הארונות וגם על הקיר ישולבו בדרך כלל אלמנטים דקורטיביים או צמחיה, ודלתות הארונות יכללו עיטורים ופיתוחים.

סלון כפרי

הסלון הוא מרכז הבית וככזה הוא חייב להיות נוח ונעים הן לדיירים עצמם והן לאורחים. עיצוב פנים כפרי בסלון יכלול לבנים בצבעים משתנים ובגוונים חמים. הישיבה תהיה על מערכת מעור "דהוי" או מטקסטיל, יחד עם כריות בטקסטורות שונות. הארונות ושאר הריהוט שבו יהיו בעיקר מעץ, עם נגיעות של זכוכית ומתכת ושטיח צבעוני ש"ימסגר" את האזור עליו הוא יונח.

חדר שינה כפרי

בחדר השינה האינטימיות היא החשובה מכל, ולכן האלמנטים שבו יהיו מעץ משולב עם טקסטורות של בד טבעי, ואת הרצפה מומלץ לחפות בפרקט מחמם.

בית עם עיצוב פנים כפרי הוא בית שמשדר משהו אחר ממה שמקובל, משהו נעים וחמים, ביתי ואישי וכמובן מזמין. את עיצוב הבית כדאי לתכנן עם מעצבת בעלת ניסיון, שנקודת המבט שלה יכולה להוסיף המון, וכמובן אחת שיודעת איפה למצוא את כל האלמנטים הללו כמו גם אחרים, ולהשיג אותם במחיר שעומד בתקציב.

עיצוב סלון מודרני – טיפים ומידע חשוב:

הסלון הוא החלל המאתגר ביותר לעיצוב, חלל בו חייבים לעשות שימוש נבון בין ייחודיות ומראה שיתאים לנו ובין פרקטיקה ונוחות. הסלון הוא לא רק המקום בו מתקבצים בני המשפחה אלא גם כזה שמהווה מוקד מרכזי באירוח אנשים מחוץ למשפחה, ובבתים רבים הוא חלל שממוקם ממש בכניסה לבית כך שכל אחד שיעמוד בדלת יוכל לראות אותו.

עיצוב סלון מודרני היה בעבר נחלתם של בעלי הממון, אך היום עם תכנון קפדני ובחירת הסגנון המתאים ניתן להגיע לתוצאות מדהימות בתקציב נמוך יחסית. הנה כמה מהפריטים שמרכיבים את הסלון המודרני.

ספרייה – הספרייה היא אחד מהפריטים החשובים בחלל הסלון. ניתן למצוא שידות ספרים או ארונות ספרים בסגנון מודרני, מבריק וחדשני.

שטיח – השטיח תורם לאווירה חמה ומשפחתית אך הוא גם תוחם את הסלון. מומלץ להשאיר מרווח של כ-20 ס"מ מהספות, וחשוב להתאים את הגוונים של השטיח לטקסטיל שבסלון.

ספות – הסלון המודרני מאופיין בעיקר בספות שמגיעות בסטים שמשוות לו מראה יוקרתי. אך אין חובה להציב בבית סט ספות (1+2+3) ולעיתים דווקא שילוב בין כמה צבעים או גוונים יכול לשנות את מראה הסלון כולו.

הקירות – מומלץ לבחור בצבעים המשקפים את הסגנון האישי של בעלי הבית, וניתן לשלב טפטים בעלי טקסטורה שונה. מה שיהפוך את הקירות למיוחדים יותר הוא דווקא שבירה של צבע אחיד על ידי קיר אחד בצבע אחר.

שילוב מראה – למראה יש אפקט מגדיל והצבה שלה בסלון יהפוך אותו למרווח למראה. מראה גם מוסיפה יוקרה ושיק וניתן למקם אותה על כל קיר פנוי בין אם זה מעל לספות, בכניסה או ליד שולחן האוכל.

שילוב וילונות – שילוב וילונות בעיצוב סלון מודרני יוסיף לו למראה החמים והמשפחתי. את צבע הווילונות מומלץ לבחור כמובן בהתאם לפריטי הטקסטיל בחדר.

שידות נקיות – שידה כמו זו שהטלוויזיה עומדת עליה, היא שידה שאליה נשואות עיניים זמן רב במהלך השהייה בסלון. חשוב להקפיד שהשידות הללו יהיו פנויות בכדי שהסלון לא ייראה עמוס ומבולגן.

עיצוב סלון מודרני הוא עסק למקצוענים, וגם אם אתם בטוחים שיש לכם את זה, אשת מקצוע מתחום העיצוב תוכל לתת לכם טיפים שיסייעו לכם גם לעצב את הסלון בצורה יפה יותר ומיוחדת יותר, וגם לחסוך לא מעט כסף על פריטים מיותרים או כאלו שניתן להשיג במחיר זול הרבה יותר מאשר המחירים אותם השגתם עבור הפריטים הללו.